Committees

General Chair

  • Audrey Queudet, University of Nantes, France

PC co-chairs

  • Iain Bate, University of York, UK
  • Giuseppe Lipari, University of Lille, France

Publicity chair

  • Xiaotian Dai, University of York, UK

Local organization Committee

  • Audrey Queudet, LS2N, University of Nantes, France
  • Sébastien Faucou, LS2N, University of Nantes, France
  • Jean-Luc Béchennec, LS2N, CNRS, France
  • Mikaël Briday, LS2N, École Centrale de Nantes, France
  • Anne-Marie Deplanche, LS2N, University of Nantes, France
  • Houssam Eddine Zahaf, LS2N, University of Nantes, France

Program Committee

  • Yasmina Abdeddaïm, University of Paris-Est, ESIEE Paris, France
  • Luca Abeni, Scuola S. Anna Pisa, Italy
  • Sebastian Altmeyer, University of Augsburg, Germany
  • Jim Anderson, The University of North Carolina at Chapel Hill, USA
  • Bjorn Andersson, Carnegie Mellon University, USA
  • Muhammad Ali Awan, CISTER Research Centre, ISEP-IPP, Portugal
  • Sanjoy Baruah, Washington University in St. Louis, USA
  • Enrico Bini, University of Turin, Italy
  • Marc Boyer, ONERA, France
  • Georg von der Brüggen, MPI-SWS, Germany
  • Nicola Capodieci, University of Modena and Reggio Emilia, Italy
  • Tam Chantem, Virginia Tech, USA
  • Jian-Jia Chen, TU Dortmund, Germany
  • Maryline Chetto, University of Nantes, France
  • Xiaotian Dai, University of York, UK
  • Jérôme Ermont, IRIT / INP-ENSEEIHT / Université de Toulouse, France
  • Nathan Fisher, Wayne State University, USA
  • Julien Forget, University of Lille, France
  • Laurent George, Université Gustave Eiffel, France
  • Christopher Gill, Washington University in St. Louis, USA
  • Joel Goossens, Université Libre de Bruxelles, Belgium
  • Emmanuel Grolleau, LIAS, ISAE-ENSMA, University of Poitiers, France
  • Zhishan Guo, University of Central Florida, USA
  • Florian Haas, University of Augsburg, Germany
  • Mathieu Jan, CEA LIST, France
  • Claire Maiza, Grenoble INP / Verimag, France
  • Filip Markovic, Mälardalen University, Sweden
  • Ahlem Mifdaoui, University of Toulouse / ISAE, France
  • Nicolas Navet, University of Luxembourg, Luxembourg
  • Luis Miguel Pinho, CISTER Research Centre / ISEP, Portugal
  • Isabelle Puaut, University of Rennes / IRISA, France
  • Frédéric Ridouard, LIAS / ISAE-ENSMA, France
  • Benjamin Rouxel, University of Amsterdam, Netherlands
  • Luca Santinelli, Airbus DS, Germany
  • Jean-Luc Scharbarg, Université de Toulouse – IRIT – INP/ENSEEIHT, France
  • Frank Singhoff, Lab-STICC / Université de Bretagne Occidentale, France
  • Ye-Qiong Song, LORIA – University of Lorraine, France
  • Youcheng Sun, Queen’s University Belfast, UK

Steering Committee

  • Sanjoy Baruah, Washington University in St. Louis, USA
  • Liliana Cucu-Grosjean, INRIA, Paris, France
  • Robert I. Davis, University of York, UK
  • Sébastien Faucou, Université de Nantes, France
  • Laurent George, Université Gustave Eiffel, France
  • Joël Goossens, Université Libre de Bruxelles (ULB), Belgium
  • Emmanuel Grolleau, LIAS, ISAE-ENSMA, France
  • Isabelle Puaut, IRISA, Université de Rennes I, France
  • Jean-Luc Scharbarg, Université de Toulouse, France

Comments are closed.